Mgr Piotr Andrysiak

Mgr Piotr Andrysiak

Fizjoterapeuta z dużym doświadczeniem klinicznym w rehabilitacji schorzeń kręgosłupa i stawów. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie - wydziału rehabilitacji. Specjalista rehabilitacji funkcjonalnej narządu ruchu, terapeuta manualny. Posiada duże doświadczenie kliniczne w rehabilitacji pacjentów bólowych ze schorzeniami kręgosłupa i stawów obwodowych. Przyjmuje pacjentów w ostrym i przewlekłym stanie bólowym.

W pracy z pacjentem skupia się na wieloaspektowym podejściu do zdrowia i diagnostyce źródła problemów. Dokładny wywiad, testy kliniczne, badanie palpacyjne i funkcjonalne to podstawa jego diagnostyki przed terapią manualną. W czasie terapii uczula pacjentów na temat wpływu diety, regeneracji i aktywności fizycznej na ich proces powrotu do zdrowia. Propaguje wśród pacjentów aktywne spędzanie czasu. Sam próbował większości sportów o jakich słyszał, ale serce zostało przy nartach, deskorolce i starych samochodach.

Doświadczenie kliniczne zdobywał w następujących placówkach rehabilitacyjnych m.in. Klinika Carolina Medical Center, Fizjokinekt, ZOZ Wola-Śródmieście, Ortopedika. Brał udział jako fizjoterapeuta w imprezach sportowych piłkarskich i tenisowych. Absolwent wielu szkoleń i kursów podyplomowych z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii. Ciągle się rozwija i zgłębia swoją wiedzę.

Szkolenia podyplomowe

  • Terapia manualna wg koncepcji Międzynarodowej Akademii Medycyny Ortopedycznej IAOM (International Academy of Orthopedic Medicine) – Didi van Paridon-Eduaw
  • Fascial Distortion Model (FDM) – leczenie zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego technikami powięziowymi – MSc., D.O Stefan Anker, 2013
  • Fascial Manipulation © Luigi Stecco level II –Pasini Andrea
  • Fascial Manipulation © Luigi Stecco level I –Pasini Andrea
  • Kinesiotaping – kurs akredytowany przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii
  • Polskie Towarzystwo Traumatologii Sportowej - Staw skokowy - diagnostyka, leczenie i rehabilitacja
  • Polskie Towarzystwo Traumatologii Sportowej – Staw kolanowy – diagnostyka, leczenie i rehabilitacja
  • Polskie Towarzystwo Traumatologii Sportowej – Kompleks barkowy – diagnostyka, leczenie i rehabilitacja