Mgr Maria Rząca

Mgr Maria Rząca

Fizjoterapeutka, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Została laureatką VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów co pozwoliło jej rozpocząć naukę w Polskiej Akademii Osteopatii Osteon, w której kontynuuje dalsze studia.

Praktyka oraz uczestnictwo w wielu szkoleniach i konferencjach pozwoliło jej zbudować umiejętności w pracy z pacjentem na wielu poziomach. Jako podstawę swojej pracy stosuje terapię manualną i celowane formy ćwiczeń. Terapia jest poprzedzona dokładnym wywiadem i diagnostyką źródła problemów zdrowotnych lub bólowych pacjenta. Do każdego problemu podchodzi holistycznie i szuka najlepszej drogi powrotu do zdrowia.

Zajmuje się pacjentami z problemami bólowymi i przeciążeniowymi kręgosłupa i stawów obwodowych. Jej szczególnym obszarem zainteresowania jest fizjoterapia stomatologiczna i problemy związane z obszarem głowy i szyi. Ma doświadczenie w pracy z pacjentami pourazowymi i związanymi ze sportem.

Maria jest osobą od zawsze aktywną i związaną z różnymi formami tańca. W wolnym czasie poszukuje nowych form ruchu i aktywności, którą promuje wśród swoich pacjentów.

Szkolenia podyplomowe

  • Taping Rehabilitacyjny – R. Słoniak, T. Tittinger, Fizjokursy.pl – 2017 numer akredytacji: 8/AK/2012
  • Badanie i terapia dysfunkcji odc. Lędźwiowego kręgosłupa i kończyny dolnej. Instruktorka: mgr Barbara Skalska-Dulińska
  • Osteopatia – Polska Akademia Osteopatii Osteon – w trakcie studiów osteopatycznych od 2018 roku
  • Medyczny Trening Terapeutyczny – Udział w trzech częściach szkolenia. Prowadzący – prof. Lasse Thue MI/USA and Korea
  • Masaż Tkanek Głębokich w ujęciu klinicznym. Instruktorzy: mgr Patryk Sobotka, dr Maciej Duczyński
  • USG dla fizjoterapeutów – Sonofeedback. Sutherland Medical Center. Instruktorzy: Wojciech Ruciński, Tomasz Zubala